هدف از این تحقیق بررسی ورزش و نظریات مربوط به عملکرد ورزشی با فرمت docx در قالب 40 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

روانشناسی ورزشی و روند شکل‌گیری آن

2.1.2. رویکرد شناختی – اجتماعی دوئک

3.1.2.  اهداف پیشرفت

4.1.2 باورهای هوشی

5.1.2. درگیری انگیزشی

7.1.2. نظریه دست یابی به هدف برای افزایش انگیزه دانش‌آموزان در تربیت بدنی

8.1.2. نظریه‌های مربوط به عملكرد ورزشی

2.2. پیشینه تجربی تحقیق

منابع

 

 

 

امروزه ورزش و فعالیت‌های بدنی، پر کننده بخش اعظم اوقات فراغت میلیونها نفر از مردم جهان می‌باشد. آموزش و پرورش به عنوان نقش کلیدی و راهبردی در توسعه همه جانبه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی می‌باشد، که یکی از رویکردهای مهم آن تربیت بدنی و ورزش مدارس می‌باشد که از آن طریق نسل  جوان جامعه فردا در فرایند سالم‌سازی و روحیه بخشی قرار می‌گیرند تا به عنوان محصولات انسانی ارزشمند در پویایی و بهره‌وری جامعه مشارکت جو و مسئولیت‌پذیر باشند. از آنجایی که دانش‌آموزان به عنوان رکن اساسی نظام آموزشی کشور در دست‌یابی به اهداف نظام آموزشی نقش و جایگاه ویژه‌ای دارند توجه به این قشر از جامعه از لحاظ آموزشی و تربیتی باروری و شکوفایی هر چه بیشتر نظم آموزشی و تربیتی جامعه را موجب می‌گردد.

 

 

 

بنابراین موضوع ورزش جوانان که ازدهه‌های 70 و 80 میلادی ظهور کرد نظر کارشناسان به خصوص روانشاسان ورزشی را به خود جلب نموده است، توصیف دلایلی که دانش‌آموزان برای شرکت در ورزش ابراز می‌نمایند، انگیزه‌های شرکت، نقطه شروع مناسبی برای درک انگیزش آنها می‌باشد (بیدل،1997، بهرام و شفیع زاده،1384). مطالعه در حوزه موضوعاتی همچون انگیزش شرکت در فعالیت‌های ورزشی، عوامل روانی اجتماعی، کنترل استرس و اضطراب در ورزش و... بر عهده روانشناسی ورزشی می‌باشد که یکی از موارد کاربرد ویژه دانش روانشناسی است.